Характеристика музею. Тематика розділів.

Характеристика музею. Тематика розділів

Музей  «Спортивна  слава  Сокальщини»  є  осередком  освіти  і  виховання  учнів,  формування  у  молоді  стійкої  мотивації  і  пропаганди  досвіду  здорового  способу  життя,  виховання  патріотизму,  любові  до  України,  поваги  до  спортивних  звитяг  своїх  земляків,  шанування  спортивних  традицій  Сокальщини.

Мета  діяльності  музею  полягає  у  залученні  молоді  до  вивчення  та  збереження  спортивної  спадщини  рідного  краю,  у  формуванні  світогляду  здорового  способу  життя  на  прикладах  видатних  спортсменів  та  діячів  спорту  Сокальського  району.

Музей  створений  у  2005 році.  Ініціатором  створення  музею  став  вчитель  фізичної  культури  Сокальської  ЗШ  І – ІІІ ст. №4  Петришак  Ігор  Михайлович.  Директор  школи  Драган  Наталія  Іванівна  виділила  під  музей  дві  кімнати  площею  72 м2

Фонди  музею  складаються  з  580  експонатів.

Профіль  музею:  галузевий  (спортивний).

Завідувач  музею – Петришак І.М.,  освіта  вища,  вчитель  фізичної  культури  вищої  кваліфікаційної  категорії,  вчитель  методист,  стаж  роботи  32  роки.

На базі музею працює гурток «Юні музеєзнавці», керівником  якого  є вчитель української мови та літератури Грева О.В., вчитель І кваліфікаційної категорії, стаж роботи 14 років.

В  основу  музейної  експозиції  лягли  експонати  спортивного  інвентаря  гімназії  міста  Сокаля,  якій  понад  сто  років,  шкіл  району.  Особисті  речі,  фотографії,  нагороди  начальника  відділу  молоді  та  спорту  Сокальської  РДА  Тарасюка  Я. Л.,  майстра  спорту,  колишнього  директора  ДЮСШ  «Соколяни»  Новацького  Р.М.,  старшого  тренера  з  легкої  атлетики  Кретів О.М.,  майстрів  спорту  зі  стрільби  з  лука  Кучми Є.С.,  Морди  А.В.,  дворазового  чемпіона  світу  з  надмарафонського  бігу  серед  ветеранів  Конопльова  В.А.,  майстра  спорту  міжнародного  класу  Тетерка  В.,  бронзової  призерки  перших  молодіжних  ігор  у  Сінгапурі  Райти  Оксани,  вчителів  фізичної  культури  Бобкова  М.І.,  Ячмінської  Н.Б.,  Лаговської  О.І.  та  інших  жителів  Сокальщини.

Найціннішими  експонатами  музею  є  ковзани  бігові  1910 року,  Голландія,  нарти  бігові  (лижі)  1950 року,  кубок  для  нагородження  1950 року,  нагороди,  афіші,  особисті  речі  дворазового  чемпіона  світу  Конопльова  В.А.,  майстрів  спорту  Новацького  Р.М.,  Кучми  Є.С.,  Морди  А.В.,  Тетерка  В.,  китайські  шахи  із  слонової  кості  подарунок  тренера  із  Городка  Матвієнка  М.І.,  лук  спортивний  і  стріли  голови  Львівської  федерації  із  стрільби  з  лука,  нагороди  переможців  Всеукраїнських  змагань  «Тато,  мама,  я – спортивна  сімʼя»  сімʼї  Мухи  В.П.,  перший  кубок  Сокальщини  з  футболу  1970 р.,  перехідний  кубок  спартакіади  колгоспів  Львівщини,  грамота  за  перше  місце  в  обласних  змаганнях  з  волейболу  1952 року  (тренер  Бобков  М.І.),  підшивка  газети  «Совєтскій  спорт»  1962 рік.

Музей  має  такі  експозиційні  розділи:

1. Спортивна  база  Сокальщини.

2. Спортивні  традиції  району.

3. Історія  розвитку  різних  видів  спорту  на  Сокальщини.

4. Спортивна  гордість  району.

5. Історія  Олімпійських  ігор.

6. Україна  Олімпійська.

7. Історія  спортивних  досягнень  школи.