Науково-педагогічний проект "Інтелект України"

З метою організації роботи зі здібними та обдарованим дітьми у Сокальській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 стартував науково- педагогічний проект «Інтелект України».

У 1-А класі, який працює за програмою науково- педагогічного проекту «Інтелект України», навчаються 32 учні, що попередньо пройшли діагностичний відбір.

1 вересня 2016 року школяриків зустріла творчий, ініціативний, кваліфікований педагог вищої кваліфікаційної категорії, з педагогічним званням «старший вчитель» Ковальчук Надія Юліанівна

Школярики 1-А класу  навчаються за спеціально розробленими навчальним планом і навчальними програмами, які дозволяють:

- розвинути математичні здібності дітей, створити передумови для успішного засвоєння шкільного курсу математики, успішної участі в олімпіадах з математики;

- сформувати навички раціонального читання, створивши передумови для успішного засвоєння предметів гуманітарного циклу;

- вільно спілкуватися іноземними мовами;

- сформувати первинні уявлення про фізичні, хімічні, біологічні об’єкти, створивши передумови для якнайкращого засвоєння хімії, біології, фізики, успішної участі в олімпіадах з цих навчальних предметів (навчальні предмети «Я і Україна», «Еврика»);

- сформувати компетентність «Умій вчитися», розвинути пізнавальні процеси дітей, створивши передумови для успішного навчання дитини (предмет «Навчаємося разом»).

Сутність навчання полягає:

-         не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а у набутті нею, перш за все, необхідних навичок роботи з інформацією,

-         аналізу,

-         гнучкого творчого мислення,

-         самоконтролю та самооцінки,

-         швидких реакцій,

-         раціональної організації навчальної праці;

-         розвитку пізнавальних процесів — сприйняття, пам`яті, мислення, уяви й уваги;

-          розвитку якостей особистості школяра — цілеспрямованості, працелюбності, організованості, охайності, наполегливості, волі тощо.

Додатково до загальношкільних предметів, програма яких спеціально адаптована, введені нові: "Навчаємося разом", на якому діти розвивають пам`ять за спеціальними методиками, вчаться працювати з інформацією, та предмет "Еврика", на якому учні розвивають творчі, винахідницькі якості, кмітливість, працюють над рішенням складних задач. Завдяки тому, що під час розробки й апробації програми проект мав медико-психолого-психіатричний супровід провідних вчених Інституту здоров`я школярів та підлітків Академії медичних наук України, вдалося побудувати програму так, щоб зберігати оптимальний баланс психофізичного стану дитини, не допускаючи, з одного боку, нервового перезбудження, а з іншого – втоми, втрати цікавості. Крім обов`язкових уроків фізичної культури, кілька разів упродовж кожного уроку учні беруть участь у музичних паузах з елементами фізичних вправ і танцювальних рухів, роблять вправи для очей, застосовують релаксуючі елементи.

Шановні батьки майбутнвіх першокласників! На Вас чекає прекрасний і відповідальний період життя – Ваша дитина йде до 1 класу. Як дитина налаштується на навчання, які знання здобуде в початковій школі – залежатиме її подальше життя та доля. Ми повинні з вами пам’ятати, що наші діти зовсім на нас не схожі і не схожі на тих першокласників, які навчались у 1 класі 6-8 років тому. Адже змінилось суспільство, змінились відносини між людьми, змінилась природа і час.

Покликання освіти - це підготувати людину до життя в суспільстві, виконувати всі вимоги сучасного розвитку науки і техніки. На даному етапі розвитку державі не потрібна особистість, яка бездумно чітко виконує інструкції, а потрібна людина, яка вміє працювати з різними джерелами інформації, вміє приймати раціональне рішення, вміє досліджувати, знаходити нові перспективи розвитку тої чи іншої галузі, володіє сучасними досягненнями техніки.

Якщо ви вважаєте, що ваша дитина допитлива й розумна, якщо ви пов'язуєте майбутнє своєї дитини з інтелектуальною сферою – ми чекаємо на вас у  Сокальській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №4.

Першокласників 2017-2018 н.р. зустріне кваліфікований педагог вищої кваліфікаційної категорії Мельник Людмила Петрівна.

Звичайно, шановні батьки майбутніх першокласників, вирішувати Вам де і як буде навчатись Ваша дитина. Головне зробити правильний вибір.