STEM-фестиваль

14 бер. 2024
STEM-фестиваль

У Сокальській ЗШ І-ІІІ ст. №4 відбувся STEM-фестиваль, який тривав три дні. Розпочали ми перший день 5 березня демонстрацією наукових-дослідницьких робіт для учнів 10-х класів. Учні школи (Роман Ціздин, Дмитро Дещиця, Володимир Вовчок, Софія Рибак) та їх наукові керівники (Кровіцька Л.Я., Білик С.Г.) представили свої дослідження та поділились досвідом написання даного виду робіт.
7 березня та 14 березня для учнів 5-6 класів, 3-4 класів було організовано 6 локацій, на яких учні не лише побачили демонстраційні досліди і макети, але й самі взяли участь у проведенні дослідів та відповідали на запитання.
Локація 1 "Робототехніка". Організатори: вчитель фізики Гаврилюк Василь Володимирович та вчитель інформатики Марець Ольга Михайлівна. З робототехніки діти могли ознайомитися з програмою FLL. Складали робота з лего-деталей, запускали та програмували робота зі Spike Prime.
Локація 2 "STEM-освіта". Організатор: вчитель хімії Рудик Лілія Андріївна. На локації були розміщені проєкти, які учні за допомогою вчителя сконструювали на уроках STEM-освіти, а саме: моделі літальних апаратів, система автополиву, демонстрація електричного кола у пляшці, яке працювало за допомогою світлодіода, батарейок і копійки, лепбуки з теми "Космічні професії", моделі кристалічних граток міді, вуглекислого газу, алмазу, графіту та солі, а також проєкт "Зоряний ліхтарик".
Локація 3 "Фізика". Організатор: вчитель фізики Корній Марія Михайлівна. На цій локації продемонстрували досліди з електростатики: іскровий розряд в газі, Султани та електростатичний маятник, а ще генератор електричних зарядів.
Локація 4 "Хімія". Організатор: вчитель хімії Петришак Надія Богданівна
Хімічна наука була представлена двома локаціями:
1. Таємне листування - учні отримували вже написані повідомлення з різними побажаннями і щоб їх прочитати, треба було провести дослід. Також бажаючі писали листи і малювали малюнки невидим чорнилом, адресуючи їх своїм друзям.
2. Хімічне татуювання - вияв вправності і фантазії у виконанні малюнку на тілі.
Локація 5 "Біологія". Організатор: вчитель біології Царик Ольга Романівна.
На цій локації були проведені такі досліди:
1) Квіти втрачають колір. Цей експеримент стосується 2 тем: коли зрошувати паперові квіти то волокна дерева (з якого складається папір) набрякають, тому й розкриваються квіти. Стебло квітки (паперовий рушник) перебуваючи у воді вбирає воду ніби судина. Вода підіймається вгору сягає пелюсток, вони її вбирають. Вода розмиває і виштовхує фарби на край пелюсток.
2) Веселка. Під час досліду учні спостерігали капілярний ефект.
3) Яєчна кулька. Єдина клітина, присутня в яйці, захищена шкаралупою. Ця оболонка складається з карбонату кальцію, який реагує з оптовою кислотою. Це призводить до утворення голого яйця, а також підвищує його гнучкість.
4) Приготування яєць без варіння. Приготування яйця полягає в денатурації білків, це відбувається завдяки додаванню алкоголю.
5) Диво з пакетом. Створення водонепроникної пломби.
6) Виявлення крохмалю за допомогою йоду.
7) Як виявити наявність жирів?
Окрім дослідів, учень 8-А класу Колинець Владислав продемонстрував власну колекцію комах.
Локація 6 "Географія". Організатори: вчителі географії Гопенко Оксана Йосипівна та Грицюк Оксана Степанівна. На локації було:
1. Демонстрація метеорологічних приладів: барометра, компаса, колекції гірських порід та мінералів.
2. Демонстрація моделей материків та внутрішньої будови Землі, які були виготовлені з пінопласту, газети, 3D-ручки, пластиліну.
3. Проведення досліду "Дія атмосферного тиску", який показав як впливає атмосфера на предмети та людей.
4. Демонстрація виверження вулкана. Діти не лише слухали, а й активно відповідали на запитання.